O nás

    Stavební ruch v Novém Habří po letech výstavby rodinných domů pomalu utichá, je zastavěná velká většina stavebních parcel. Proto se obyvatelé této části Velkých Popovic začali intenzivněji zabývat také problémy, které se odehrávají za ploty jejich parcel, na území společném, obecním, a rozhodli se při jejich řešení spojit formou občanského sdružení „Nové Habří o.s.“ (www.novehabri.cz)

    Naše část obce tvoří přirozenou vstupní bránu do přírodního parku Velkopopovicko. Z toho důvodu je využívána nejen obyvateli této části Velkých Popovic, ale i řadou turistů, sportovců a rekreantů. Je málo míst u nás v obci, které využívá tolik různých sousedů, kteří se po ní pohybují během, chůzí, na kolech, na motorkách, v kočárcích, na čtyřkolkách, občas i na koních. A to individuálně, ve skupinách nebo oddílech. Chodí tudy děti ze školky na výlety, fotbalové oddíly trénují vytrvalostní běh, dámy nordic-walking, houbaři a rybáři vyráží za svým úlovkem, pejskaři na procházky.

    Klíčovým problémem v Novém Habří je cesta, která nemá zpevněný povrch a její stav je havarijní. V zimě je zde obtížná údržba, v období sucha se zde extrémně práší, při jakémkoli větším dešti zde přívaly vody stékající až ze Smetanovy ulice vytváří koryta, která ovšem jistě na obecní komunikaci nepatří. Neexistuje dopravní značení, ani chodníky, a tak se často nebezpečně míchá pěší a silniční provoz.  Jsme připraveni aktivne spolupracovat se zástupci obce tak, abychom tento kritický problém vyřešili co nejdříve.

    Nejde však jen o cestu, cílem občanského sdružení je ucelené urbanistické řešení, které zahrne výsadbu stromů a keřů, chodníky, lavičky, revitalizaci hráze rybníka včetně umístění dětských prolézaček a venkovních fyzio-terapeutických posilovacích prvků, doplnění veřejného osvětlení až k rybníku, vznik náučné a zábavné stezky, která se napojí na stávající stezky parkem. Úpravy veřejných prostor tak přirozené naváží na revitalizovaný park Daleška. Chceme pro Velké Popovice v nejbližších pár letech pomoci zajistit důstojný a příjemný vstup do Přírodního parku a bezpečný provoz na cestách do něj vedoucích. Naší snahou je také využít vlastní pracovní a společenské kontakty a hledat způsoby, jak pomoci s financováním a ušetřit tak obecní rozpočet. 

    Pokračovat budeme i v pravidelnému úklidu blízkého i vzdálenějšího okolí. Připojujeme se i k dalším významným tématům obce – jakým je například naše iniciativa proti umístění trasy rychlodráhy do Velkopopovického přírodního parku.

    Jsme tady, abychom společně hledali možnosti zkvalitnění života nás všech. Proto budeme rádi, pokud se nás rozhodnete podpořit svým členstvím, nabídkou pomoci formou zprostředkování kontaktů, sponzorským darem nebo jen vyjádřením sympatií na naší facebookové stránce.

 

Děkujeme!

 

Nové Habří o.s.